Miss Wheelchair World 2017 - głosowanie na Miss Popularności rozpoczęte!

Wybory Miss Wheelchair World nie są zwykłym konkursem piękności. To międzynarodowy manifest o prawa kobiet – ich niezależność, możliwość samorealizacji, poczucie własnej wartości - bez względu na miejsce zamieszkania, sposób poruszania czy status społeczny. Celem tego wydarzenia jest zmiana wizerunkowa osób z niepełnosprawnością, łamanie stereotypów, poglądów i walka z dyskryminacją, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wydarzenie ma także integrować i ułatwić wymianę informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych.

Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa. Organizatorem wyborów jest Fundacja Jedyna Taka.

 

Przebieg konkursu

Kobiety z całego świata, poruszające się na wózkach inwalidzkich, miały możliwość w ciągu trzech miesięcy przygotować swoją kandydaturę do konkursu i wysłać zgłoszenie. Zgodnie z regulaminem do finałowej rywalizacji jury zakwalifikować mogło maksymalnie 25 osób. Niezależnie od liczby zgłoszeń z danego kraju, do dalszego etapu mogły przejść co najwyżej dwie kandydatki z jednego państwa.

Jury konkursu spośród zgłoszeń z kilkudziesięciu krajów wybrało 24 finalistki, które przyjadą do Warszawy pod koniec września. Na uczestniczki czeka wiele atrakcji: wycieczki po  najciekawszych miejscach Warszawy, spotkania z ciekawymi ludźmi czy też warsztaty, podczas których pod opieką fotografów i choreografów przygotują się do finału konkursu.

 

Gala finałowa i głosowanie na Miss Popularności

Wyboru tej najpiękniejszej dokonamy podczas uroczystej gali finałowej w sobotę, 7 października w Arenie Ursynów. Obiekt ten jest przystosowany do potrzeb osób na wózkach, dzięki zastosowaniu audiodeskrypcji, tłumaczenia na język migowy oraz pętli indukcyjnej wydarzenie będzie dostosowane również dla osób z innymi niepełnosprawnościami.

Za parę dni zostanie uruchomiony system rezerwacji bezpłatnych biletów na finał konkursu (bilety będą dostępne na stroniewww.misswheelchairworld.com), a już teraz możemy poczuć atmosferę uroczystości, wcielić się w rolę jurora  i wziąć udział w głosowaniu na Miss Popularności. Głosowanie potrwa do piątku, 6 października. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami uczestniczek konkursu.

 

Zasady głosowania

Głosować można  za pośrednictwem  bezpłatnego e-maila, jednak jeśli ktoś chciałby dodatkowo wesprzeć działalność fundacji w zakresie stosowania nowych technologii i współpracy międzynarodowej przy aktywizacji osób z niepełnosprawnościami, może skorzystać z płatnej usługi PayPal. Regulamin głosowania jest tutaj.

Głosujący za pośrednictwem jednego kanału może oddać tylko jeden głos dziennie na jedną kandydatkę (co oznacza maksymalnie 2 głosy za pośrednictwem dwóch kanałów głosowania na jedną osobę). Głosując e-mailowo należy podać swój adres e-mail i potwierdzić głos klikając link w otrzymanym mailu (należy zwrócić uwagę na ustawienia skrzynek e-mail, czy wiadomość z linkiem nie jest potraktowana jako SPAM).

Głosowanie trwa do piątku, 6 października (do godziny 23.59). Spośród głosujących zostanie wylosowanych 25 osób, które otrzymają prezent w postaci polsko-angielskiego albumu WARSAW ON AIR z wyjątkowymi fotografiami lotniczymi Macieja Margasa oraz zestawu warszawskich gadżetów.

 

O tytuł pierwszej w historii powalczą:

Victoria José (Angola), Aleksandra Chichikova (Białoruś), Carla Maia (Brazylia), Vahen King (Kanada), MaríaDíaz (Chile), Paula Miranda (Chile), Kati van der Hoeven (Finlandia), Sandrine Ciron(Francja), Nadjet Meskine (Francja), Pahola Solano (Gwatemala), Priya Bhargava(Indie), Rajalakshmi Shankar Janardhana Murthy (Indie), Laura Miola (Italy), Karen Rocha (Meksyk), Ludmila Iachim (Mołdawia), Mirande Bakker (Holandia), Beata Jałocha (Polska),  Adrianna Zawadzińska (Polska), Alena Tiapkova (Rosja), Lebohang Monyatsi (RPA), Oksana Kononets (Ukraina), Uliana Pcholkina (Ukraina), Jennifer Lynn Adams (USA), Angelina Waleskaya (Białoruś).

Miss Wheelchair World

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie konkursu: www.misswheelchairworld.com, a także organizatora konkursu – fundacji Jedyna Taka: www.jedyna-taka.pl. Zapraszamy również do odwiedzenia fanpage'a poświęconego wyborom oraz fanpage'a fundacji Jedyna Taka.

 

Organizator konkursu Miss Wheelchair World 2017: Fundacja Jedyna Taka

Miasto-gospodarz: Warszawa

Producent Gali: Stołeczna Estrada

Partner Główny: Hotel Raddison Blu Sobieski

Partner Złoty: Quickie Wheelchairs i SOD - Paweł Janiszewski

Partner Srebrny: Savicky, Hairmate, Rafcar, Stricker, Primamoda, makijaże zapewni Douglas

Kreacje dla finalistek z Polski zapewni: Justyna Ołtarzewska

Kwiaty zapewni: Magnus

Patroni medialni: ZOOM TV, Super Polsat

Partnerzy Fundacji Jedyna Taka: Quickie Wheelchairs, SOD - Paweł Janiszewski, Czerkawski Odszkodowania Sp. z o.o., Polski HR - A-Trybut S.A. Agencja zatrudnienia osób niepełnosprawnych, Nipplex, i GO-CAB Sp. z o.o.

Wsparcie organizacyjne: Nowa Scena, JWP Rzecznicy Patentowi, Asdon, superoslony.pl, Europejski Festiwal Filmowy, Glov, Fundacja Kultury Bez Barier, Poczta - Kwiatowa, AS Centrum Integracji i Rozwoju Agata Spała, Putka Piekarnia - Cukiernia, Instytut Transportu Samochodowego, Swing-Duet, Ursynowskie Centrum Sportu, Muzeum Warszawy

 

Więcej informacji:

Agnieszka Kłąb

zastępca rzecznika prasowego

Urzędu m.st. Warszawy

Tel. 22 44 333 82

519-066-077 | aklab@um.warszawa.pl

 

Michał Mazur

Centrum Komunikacji Społecznej

Urzędu m.st. Warszawy

Tel. 22 443 34 09, e-mail. michal.mazur@um.warszawa.pl

 

Katarzyna Wojtaszek

Fundacja Jedyna Taka

Tel. +48 884 000 778, e-mail. fundacja@jedyna-taka.pl

 

Zobacz także:

www.um.warszawa.pl/dla-mediow

www.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz

Banner